Čeština
  • Slovenčina
  • Čeština
Osobní odběr: +421 908 696 327

Bezhistaminové vína

Specializuje se výhradně na prodej vín vhodních pro lidi trpících histaminovou intolerancí. Všechny naše vína jsou BIO, veganské a vhodné pro histaminikov.
Filter
typ vína
druh vína
barva vína
alkohol
cukernatost
výrobce
Filter
typ vína
druh vína
barva vína
alkohol
cukernatost
výrobce

Vína bez histamínu

Bezhistamínové vína (tiež označované ako Nízkohistamínové) sú vhodné aj pre ľudí trpiacich histamínovou intoleranciou. Ale aký je vlastne proces výroby vína bez histamínu? To je veľmi častá otázka. Detailný proces výroby je žial výrobným tajomstvom vinárov. Ale samozrejme, niektoré podrobnosti nám už za tie roky prezradili 😊. Základom je, že hrozno pestujú bez chemikálií, zbierajú ho ručne a všetky poškodené bobule sa odstraňujú. Celý proces výroby je teda veľmi čistý a kvasný proces (fermentácia) vedia odstaviť v tom správnom čase, práve aby sa nezačal tvoriť histamín. Preto je hladina histamínu veľmi nízka, až nulová. Každé víno následne ide do laboratória na testovanie a pokiaľ je úroveň histamínu veľmi nízka až nedetekovaná, dostane certifikáciu ako bezhistamínové víno (v Nemecku Histamine Free).

Okrem toho sa tieto vína nedosírujú, preto obsahujú aj veľmi nízku hladinu siričitanov. Výhoda nízkej hladiny siričitanov je aj tá, že ak to s vínkom trošku preženiete, na druhý deň nebolí hlava. Čo je tiež veľmi podstatný benefit, ktorý máme osobne odskúšaný.

Pozn.: Podľa nariadenia EÚ sa od 1. januára 2015 už pre víno nemusí používať označenie „víno s nízkym obsahom histamínu alebo víno bez obsahu histamínu“ je to voliteľné. Naši výrobcovia vín používajú označenie Histamin free alebo Hysterie free. Zároveň, pri každom víne uvádzame úroveň histamínu, aby zákazník presne vedel, koľko zvyškového histamínu víno má. 😊🍷

Získejte slevu 10%!

Přihlaste se k odběru novinek a získáte okamžitou
jednorázovou slevu na celý nákup.

Zadáním emailu vyjadřujete souhlas s Podmínkami ochrany soukromí .

Neprešli ste validáciou google captcha.

Děkujeme, na Vaši emailovou adresu jsme vám zaslali 10% slevový kupón.
×
Používáním našich stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají dodávat kvalitnější služby. Více informací.
OK
Zanechajtespravu